مقدمه :
به نام خداي بزرگ و خالق همه زيباييها و دوست دارنده هر آنچه زيباست ، خداوندي كه همه چيز را در نهايت كمال و زيبايي خلق نموده و انسان را والاتر و برتر از همه چيز و خلاقتر از همه آفريده است .
انسان كه خود ره اي از وجود اوست در نهايت خلاقيت ، زيبا و زيبا پسند است و براساس همين خصايص است كه توانسته از آنچه در طبيعت است و در ساليان دراز در دسترس او قرار گرفته در جهت تكامل و زيباييهاي زندگيش به كار گيرد ، بيافريند و با آن زندگي كند و جلوه اي ديگر و درخششي بيشتر به زندگيش بخشد و از كوچكترين ذرات براي زيبايي بيشتر چهره و اندامش استفاده نمايد. تا به خورشيد روي زمين رسيده است پس طلا را به كار گرفت زيرا درخشندگيش چون خورشيد بود كه هميشه پر نور و درخشان از زير آن خروارها خاك و سنگ آن را بيرون كشيد و به آن شكل داد ... و ساليان بعد كانيها را در غارها و زير زمين يافت ، آنها را نيز با مشقت زياد بيرون كشيد و قطعه قطعه كرد و بر طلا نشاند و از وجودش براي زيبايي هر چه بيشتر خود استفاده نمود ، مي دانيد كه گفتني ها در اين راه زياد است .
در طبيعت فلزات گوناگوني يافت مي شود كه هركدام داراي خصوصيات منحصر به خود مي باشند و براساس همان خصوصيات مورد استفاده قرار مي گيرند . برخي از آنها داراي چندين ويژگي مي باشند كه به مراتب نسبت به فلزات ديگر با ارزشترند . زيرا مورد استفاده بيشتري دارند . طلا را مي توان با ارزشترين فلز به حساب آورد ، زيرا تقريبا تمام ويژگي هاي يك عنصر گرانبها را داراست به همين علت به جز زيورآلات ، مصارف گوناگوني در جهان دارد از جمله مصارف دندانپزشكي 7% ، مصارف الكتروني 8% ، صنعتي 6% ، مدال ها و سكه هاي غيردولتي 3%
طلا را از ديدگاه اقتصادي مي توان استراتژيك تلقي نمود ، زيرا پشتوانه مالي بوده و در بازارهاي جهان نقش ارزنده اي ايفا مي كند. گرايش انسان به طلا در طول قرون گشته هميشه او را به فكر انداخته بود كه فلزات ديگر را به طلا تبديل كند ، در سال 1941 دكتري از دانشگاه هاروارد با بكارگيري يكي از آخرين مدل دستگاههاي اتم شكن موفق شد جيوه را به طلا تبديل كند(كيمياگري فلزات پست به طلا)

ادامه دارد....
سخني با علاقه مندان
آموزشگاه ايرانيان با مجوز رسمی سازمان آموزشفنی و حرفه ای کشور و زير نظر وزارت كار و امور اجتماعي، با هدف ارائه و آموزش روشهای نوین و علمی ساخت و تعمیر طلا و جواهرات به جای روش های سنتی مرسوم، تأسیس شده است این آموزشگاه بهره گیری از آخرین و پیشرفته ترین فناوری ها دررشته های مختلف طلا و جواهر سازی و نیز بکارگیری پیشرفته ترین و مؤثرترین روش هایآموزش جهت مهیا سازی شرایط مطلوب آموزشی را سرلوحه کار خود قرار داده است .
اعطای گواهینامه بین المللی در رشته های طلا و جواهر سازی، ریخته گری، طراحی طلا و جواهر توسط نرم افزارهای پیشرفته، گوهر شناسی، مخراج کاری، قلمزنی، فروشندگی و تعمیرات طلا و جواهر طبق استاندارد بین المللی و اشتغال بکار پس از آموزش از دیگر فعالیت های آموزشگاه طلا و جواهر سازی ايرانيان می باشد .
آموزشگاه طلا و جواهر سازی ايرانيان با اهداف فوق و با كادر آموزشی متخصص و استفاده از اساتيد با تجربه و دانشگاهي فعاليت خود را در زمينه آموزش كليه رشته هاي وابسته که به دو صورت تئوري و عملي تدريس مي گردد، ادامه می دهد .
هنرجویان این آموزشگاه پس از شركت در آزمون كتبي و عملي موفق به اخذ گواهينامه بين المللي از سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور شده و از مزاياي قانوني آن نظیر دریافت وام خود اشتغالی بهره مند خواهند شد. همچنین راه اندازی کارگاه های تولیدی، استخدام در کارگاه های بزرگ و معتبر با معرفی آموزشگاه و شرکت در المپیاد طلا و جواهر سازی از دیگر راه های پیش روی هنرجویان محترم می باشد .
آموزشگاه طلا و جواهر سازی ايرانيان، از تصمیم آگاهانه و مدبرانه تمامی هنرجویان عزیز برای آموزش این هنر ارزشمند در این آموزشگاه صمیمانه تشکر و قدردانی نموده و به خود می بالد که می تواند گامی هر چند کوچک در جهت پیشرفت و افزایش دانش هنرجویان محترم در زمینه هنر طلا و جواهر سازی بردارد. استقبال گرم شما هنرجویان ارجمند، انگیزه بخش فعالیت بیشتر ماست .
           


 
 

مزاياي ديپلم كاردانش رشته طلا و جواهرسازي:
ورود به دانشگاه بدون كنكور
دريافت وام خوداشتغالي جهت تاسيس كارگاه ، مغازه و .......
بازديد هنرجويان از معادن طلا
آموزش در حد تاسيس كارگاه ، مغازه و ........