دوره هاي عمومي
ICDL درجه 1(Windows-مباني-Internet)
ICDL درجه 2 (Excell - Access- Powerpoint-word)
شهروند الکترونيکي (E - Citizen)
کاربر رايانه
کاربر نرم افزار اداري
کارور اکسل Excell
کارور پاورپوينت Powerpoint
کارور عمومي رايانه
کارور شبکه اينترنت
کارور E-KIDs
اتوماسيون اداري درجه 2
كارور word
كارور Access
دوره هاي پايگاه داده
SQL server $ Access
برنامه نويسي SQL server
دوره هاي برنامه نويسي
برنامه نويسي با ++C
برنامه نويسي با Visual Basic
VB.NET درجه 1
VB.NET درجه 2
برنامه نويسي با Visual c
برنامه نويسي با Delphi
دوره هاي طراحي وب سايت
طراحي مقدماتي صفحات وب
HTML ,CSS ,Dream Weaver
visual interdev
رايانه کار CIW
برنامه نويسي ASP.net
دوره هاي گرافيك و انيميشن
طراح گرافيک رايانه اي
Freehand
Flash MX
3D Max
Corel Draw
Photoshop
دوره هاي مالتي مديا
توليد کننده چند رسانه اي Autharware
رايانه کار دابرکتور Director
تدوين فيلم و صدا SSP
ساير دوره ها
نقشه كشي باAutocad
کنترل پروژه MS-Project
رفع عيوب سخت افزاري
تجارت الكترونيكي

تعريف آی تی : (IT)

استفاده از پردازش (Process) برای توليد،انتقال، انتشار، کنترل و مديريت اطلاعات


فناوري اطلاعات و ارتباطات چيست؟


در پنجاه سال گذشته بروز تحولات گسترده در زمينه كامپيوتر و ارتباطات، تغييرات عمده اي را در عرصه هاي متفاوت حيات بشري به دنبال داشته است. انسان همواره از فناوري استفاده نموده و كارنامه حيات بشري مملو از ابداع فناوري هاي اطلاعات و ارتباطات كه از آنان به عنوان فناوريهاي جديد و يا عالي، ياد مي شود بيشترين تاثير را در حيات بشري داشته اند.

دنياي ارتباطات و توليد اطلاعات به سرعت در حال تغيير بوده و ما امروزه شاهد همگرايي آنان بيش از گذشته با يكديگر بوده، بگونه‌اي كه داده‌ها و اطلاعات بسرعت و در زماني غيرقابل تصور به اقصي نقاط جهان منتقل و در دسترس استفاده كنندگان قرار مي‌گيرد.
ICT يافناوري‌‌اطلاعات‌وارتباطات ( Information & Communication Technology)
، بدون شك تحولات گسترده اي را در تمامي عرصه‌هاي اجتماعي و اقتصادي بشريت به دنبال داشته و تاثير آن بر جوامع بشري بگونه‌اي است كه جهان امروز به سرعت در حال تبديل شدن به يك جامعه اطلاعاتي است. جامعه اي كه در آن دانايي و ميزان دسترسي و استفاده مفيد از دانش، داراي نقشي محوري و تعيين كننده است. گستره كاربرد و تاثيرات آن در ابعاد مختلف زندگي امروزي و آينده جوامع بشري به يكي از مهمترين مباحث روز جهان مبدل شده و توجه بسياري از كشورهاي جهان را به خود معطوف كرده است
اما در تعريف فناوري اطلاعات و ارتباطات مي‌توان گفت؛ فناوري عبارت است از گردآوري، سازماندهي، ذخيره و نشر اطلاعات اعم از صوت، تصوير، متن يا عدد كه با استفاده از ابزار رايانه‌اي و مخابرات صورت پذيرد.

صرفنظر از تعاريف متنوع و دامنه وسيع كاربرد فناوري اطلاعات و ارتباطات در بخشهاي مختلف زندگي بشري، دسترسي سريع به اطلاعات و انجام امور بدون در نظر گرفتن فواصل جغرافيايي و فارغ از محدوديتهاي زماني محوري ترين دستاورد اين فناوري است.

مي‌توان از ارتباطات مطمئن و در دسترس بصورت كارآمد، به عنوان بخشي از ابزار مطرح سازي مشكلات جهاني بهره‌گرفت. ممكن است فناوريهاي اطلاعاتي و ارتباطي به تنهايي گرسنه‌ها را سير نكند، گرسنگي را ريشه كن نكند، يا مرگ و مير كودكان را نكاهد، اما عواملي بيش از پيش و با اهميت هستند كه رشد اقتصادي و برابري اجتماعي را به حركت درمي‌آورند.

فناوري اطلاعاتي و ارتباطي؛ توليد، تنوع و توزيع كارآمد محصولات كشاورزي را مقدور مي‌سازد و امكان عرضه خدمات اوليه بهداشتي به افراد بسيار نيازمند مناطق محروم از تسهيلات بهداشتي را فراهم‌تر مي‌سازد. همچنين به آموزگاران اين امكان را مي‌دهد كه دانش خود را به دورافتاده‌ترين نقاط اين سياره برسانند. دسترسي به فناوري اطلاعات مي‌تواند ايجاد شركتهاي كوچك و گروه بندي فقيرترين و دورافتاده‌ترين مناطق جهان را تقويت كند و به آنها كمك كند و بخش عمده بازارهاي داخلي و جهاني را به هم پيوند دهد.
فناوري اطلاعات امكان جهش زير ساختهاي فقير را طوري فراهم ساخته كه دوري از بازارها ديگر عامل زيان نيست و كانالهاي توزيع ناكارآمد، ديگر از ميان رفته و به گذشته‌ها متعلق مي‌شوند.

فناوري اطلاعات و ارتباطات مي‌تواند تاثير بسيار زيادي در بهبود حكومت گرداني برجاي گذارد، مي‌تواند به مردمي كه دورافتاده، زبان بسته و غير قابل بروز بوده‌اند صدايي بدهد كه بتوانند صرف نظر از جنسيت و مكان زندگي خود سخن بگويند. با اين اوصاف با پذيرش قدرت فراوان فناوريهاي اطلاعاتي و ارتباطي در بهبود و اعتلاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي مردم، بايد آن را محور تمام راهبردهاي توسعه قرار دهيم.

بر همين اساس نظريه‌هايي مانند ايجاد دولتهاي الكترونيكي، شهرهاي الكترونيكي، آموزش الكترونيكي، و تجارت الكترونيكي مطرح گرديد و ظرف چند سال اخير در برخي از كشورها پيشرفتهاي قابل توجهي نموده است. مزاياي عملي شدن اين نظريه‌ها استفاده از فناوري اطلاعات و ارتباطات را به يك بحث جهاني و قابل توجه جوامع مختلف مبدل كرده كه يكي از آنها، بحث ايجاد دولتهاي الكترونيكي است.  


مختصات آی تی : (IT)

آی تی (IT) رشته يا شاخه خاص تحصيلی نيست، بلکه مجموعه ایاز علوم و فنون مختلف است. علوم مختلفی در شکل گيری و کاربرد آی تی سهيم شده انداز کامپيوتر نرم افزار و سخت افزار گرفته تا الکترونيک، مخابرات، گرافيک، مديريت وارتباطات و رسانه ها .

هر فردی که در يکی از اين زمينه ها فعاليت ميکند،خودبخود شغلی در زمينه IT دارد .

زبان آی تی متاسفانه يا خوشبختانه انگليسیاست و راهبری کامپيوتر نیاز ديگری است، برای هرکسی که در زمينه IT فعاليت دارد . شاخه های اين صنعت روزبروز گسترده تر و کاربردهای آن فراگيرتر ميشود . بنابراین هیچ وقت برای آغاز آموختن يکی از شاخه های آی تی دير نيست و افق های شغلی اين صنعتتا بينهايت گسترده است .با ما همراه شوید تا درهای بازاری به وسعت کره زمین را به شما بگشاییم
با پردرآمدترین کسب و کارها آشنا شوید

دوره کاربردی کسب و کار اینترنتی:
دوره مقدماتی
طراحی سایت
فروش بی همتا در اینترنت
محصولات رایگان و کتاب های الکترونیکی
بازاریابی ایمیلی
ارتقای سایت در موتورهای جستجو
تبلیغات در اینترنت
ارتباط با مشتریان
جمع بندی و ارایه نکات کلیدی